13.04.2011

Zwiedzamy jeden z najpiękniejszych zakątków Europy – Maltę

SBS wśród najlepszych dystrybutorów Cembrit

Zwiedzamy jeden z najpiękniejszych zakątków Europy – Maltę :: SBS wśród najlepszych dystrybutorów CembritZwiedzamy jeden z najpiękniejszych zakątków Europy – Maltę :: SBS wśród najlepszych dystrybutorów Cembrit

Po raz kolejny firma SBS została wyróżniona przez Cembrit S.A. Wspólnie z wąskim gronem najlepszych dystrybutorów zostaliśmy zaproszeni na kilkudniowy wyjazd na Maltę. Pierwszy dzień rozpoczął się od zakwaterowania w hotelu New Dolmen. Następnie wyjechaliśmy w kierunku południowej części wyspy do wioski rybackiej Marsaxlokk, która słynie z kolorowych łodzi rybackich. Podczas lunchu w lokalnej restauracji Tartarun delektowaliśmy się świeżymi owocami morza. Zachwyceni tutejszą kuchnią udaliśmy się do wioski Wied Iz-Zurrieq, skąd popłynęliśmy łodziami rybackimi do jaskini Blue Grotto. Wieczorna kolacja powitalna odbyła się na tradycyjnej maltańskiej farmie Ir-Razzett L-Antik usytuowanej w klimatycznej i średniowiecznej wsi Qormi.

Kolejnego dnia udaliśmy się na wycieczkę do stolicy Malty, Vallety, oraz odbyliśmy „city tour” po najwspanialszych zabytkach miasta. Zwiedziliśmy fortyfikacje, Katedrę św. Jana – główną świątynię rycerzy zakonu Joanitów, ze słynnym obrazem Caravaggio „Ścięcie św. Jana Chrzciciela” oraz Pałac Wielkich Mistrzów. Po posiłku w Cafe Premier pojechaliśmy do dzielnicy nadbrzeżnej, gdzie po przesiadce do tradycyjnych maltańskich łodzi zwanych dghajsa (używanych obecnie jako wodne taksówki), odbył się rejs po zatoce, gdzie mogliśmy z wodnej perspektywy podziwiać Wielki Port – jeden z najpiękniejszych w Europie. Następnie powróciliśmy na przystań, skąd rozpoczęła się wycieczka do Cottonery, czyli „Trzech Miast”: Senglea, Cospicua oraz Vittoriosa. Zwiedziliśmy również Pałac Inkwizytorów, Fort Angelo, Kościół św. Lorenca oraz Muzeum Marynistyczne. Wieczorną atrakcją był wyjazd do Valletty oraz udział w ceremonii rocznicy nadania Malcie Krzyża Jerzego. Na kolację pojechaliśmy do restauracji w St. Julians, skąd mieliśmy piękny widok na zatokę Balluta.
Trzeciego dnia, po dojechaniu do portu, łodziami motorowymi popłynęliśmy na wyspy Domino i Gozo. Podczas rejsu przepływaliśmy przez słynną Błękitną Lagunę na wyspie Domino oraz odbyliśmy krótki tour po jaskiniach. Po dopłynięciu na wyspę Gozo, zmieniliśmy środki transportu na jeepy, po czym rozpoczęło się safari po wyspie. Podczas przejażdżki zobaczyliśmy najwspanialsze miejsca na wyspie m.in. cytadelę Gran Castello, słynną pustynię Hondoq Ir-Rummien oraz Dwejra ze słynną formacją skalną Azure Window (Lazurowe Okno).

Po lunchu w restauracji Il-Kartell w Marsalforn wróciliśmy samochodami do portu, skąd motorówką dotarliśmy do hotelu na Malcie. Pod wieczór wyjechaliśmy do średniowiecznej miejscowości Mdina ze słynnym Sileni City. Następnie przeszliśmy do Pałacu Xsara na uroczystą kolację w restauracji De Mondion ze wspaniałym widokiem na miasto.
Ostatni dzień minął nam na zakupach pamiątek w miejscowości Silema.
Profesjonalizm przygotowania wraz z super atmosferą wycieczki spowodowały iż jeszcze przez długie tygodnie będziemy zafascynowani tym jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.