26.09.2010

Wyprawa SBS 2010

Odpoczywamy na słonecznej Majorce

Wyprawa SBS 2010 :: Odpoczywamy na słonecznej MajorceWyprawa SBS 2010 :: Odpoczywamy na słonecznej Majorce

Tradycją już są coroczne szkoleniowo-konferencyjne wyjazdy Udziałowców SBS. Nie inaczej było w tym roku. W dniach 19-26 września zorganizowaliśmy spotkanie na Majorce – największej z wysp Balearów. W konferencji uczestniczyli Udziałowcy SBS, którzy wykazali się największymi obrotami w poszczególnych asortymentach.
Majorka to łagodny klimat śródziemnomorski, wiecznie zielone gaje oliwne, kwitnące migdałowce, cytryny i pomarańcze. Otwartość i gościnność Majorkańczyków, połączona z doskonałym standardem hoteli, czyni to miejsce jednym z najpiękniejszych na Ziemi.

Jeszcze tak niedawno była sennym i rolniczym zaściankiem. W połowie ubiegłego wieku narodziła się tu turystyka – jej prekursorzy powoli odkrywali to niezwykłe miejsce. „... Prosta, cicha Majorka jest niczym zielona Szwajcaria okryta kopułą kalabryjskiego nieba i promieniująca uroczystym spokojem Orientu…” – tak o Majorce pisała George Sand w 1842 roku. Choć od wypowiedzianych słów minęło sporo czasu, miejsce to nadal zachwyca swym pięknem i różnorodnością. Na Majorce odnajdziemy marzenia: pasma piaszczystych plaż, słońce, romantyczne zatoczki otoczone krystalicznie czystą wodą. Sierra de Tramuntana – pasmo pokrytych drzewostanem pagórków i skalistych szczytów, schodzących urwistymi klifami do morza, stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej. Jedne z najpiękniejszych miejsc tego regionu to miasta Soller i Valldemosa, których także nie można pominąć. W niewielu miejscach na świecie oferta turystyczna jest równie bogata. Majorka to nie tylko ciągnące się wzdłuż piaszczystych plaż hotelowe wieżowce, to także jej wschodnia część – Cala d'Ore i Cala Ratjada – miejscowości zachwycające hiszpańskim klimatem, gdzie wieczorem dziesiątki restauracji oferują najlepsze dania kuchni hiszpańskiej, katalońskiej i specjalności z Majorki. Kawiarnie rozbrzmiewają gwarem rozmów, przyciągają muzyką. Stamtąd już tylko krok do Przylądka Formentor – jednego z „krańców świata”, który ukazuje najwyższe i najdziksze partie gór schodzących bezpośrednio do morza, dając możliwość współodczuwania piękna i potęgi natury.

Cała Nasza Grupa zakwaterowana została w luksusowym Aparthotelu Natura Playa w miejscowości Muro. Charakteryzował się on przepięknym zespołem basenów, otoczonych palmami. W wolnych chwilach z przyjemnością oddawaliśmy się kąpielom słonecznym, ale także korzystaliśmy z uroków Morza Śródziemnego. Także najmłodsi uczestnicy naszej wyprawy nie mogli narzekać. Cały sztab animatorów umilał czas naszym milusińskim.

Kolejny dzień upłynął pod znakiem meczu piłki wodnej, w którym zmierzyliśmy się z kolegami z Niemiec. Walka była bardzo zacięta, a zawodnicy przyznali po meczu, że przeciwnik był bardzo wymagający.

Trzeciego dnia wybraliśmy się na autokarową wycieczkę wokół wyspy. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia malowniczej miejscowości Monesterio of Iluch. Następnym naszym przystankiem było La Calobra, które nie bez powodu nazywane jest „Bramą Raju”. Mogliśmy tutaj obejrzeć kanion Torrent de Paris, czy skorzystać z czasu wolnego na plażowanie. Następny etap podróży odbywał się statkiem. Mknąc po falach podziwialiśmy klifowe wybrzeże północnej części Majorki, aż pełni wrażeń dotarliśmy do Port de Soller. Po krótkiej wycieczce po tym wspaniałym mieście wyruszyliśmy zabytkowym pociągiem w kierunku stolicy - Palmy. Niezwykłe przeżycie podczas podróży 80-cio letnim pociągiem potęgowały przejazdy przez długie górskie tunele oraz wspaniałe krajobrazy, plantacje drzew i masyw górski zachodniego wybrzeża.

Piękne słońce sprzyjało fizycznej aktywności na powietrzu. Często organizowaliśmy mecze piłki siatkowej, a Udziałowcy okazali się graczami na zawodowym poziomie.

W dzień przed wylotem odbyła się konferencja w sąsiednim hotelu – Palace del Muro. Podczas tej konferencji zostały zaprezentowane dotychczasowe osiągnięcia grupy, oraz plany na najbliższe lata. Główną częścią tego spotkania było rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu dla Udziałowców o nazwie „Kwiat z pszczołą”.
Od początku roku wszystkie firmy zbierały punkty w poszczególnych kategoriach:
najsolidniejszy finansowo, najszersza współpraca, największy wzrost obrotów, kwalifikacje Majorka, największe obroty i tej najważniejszej - najlepszy Udziałowiec. Tą ostatnią zdobyła firma MK-BUD z Wituni. Wszystkim nominowanym oraz zwycięzcom poszczególnych kategorii serdecznie gratulujemy. W przyszłym roku z pewnością odbędzie się kolejna edycja tego konkursu. Tygodniowa wycieczka minęła bardzo szybko. Wszyscy pełni wrażeń i odprężeni wróciliśmy do Polski. Lecz przed nami zostało tylko kończące się polskie lato, złota jesień i już po kilku miesiącach ponownie wybierzemy się w inny egzotyczny zakątek świata.

Do zobaczenia.