8.11.2016

Słoneczna Teneryfa 2016

Wyprawa Udziałowców SBS

Słoneczna Teneryfa 2016 :: Wyprawa Udziałowców SBSSłoneczna Teneryfa 2016 :: Wyprawa Udziałowców SBS

W dniach od 06.10.2016 do 13.10.2016, odbył się tradycyjny wyjazd zagraniczny wspólników spółki SBS sp. z o. o.

Podobnie jak w poprzednich latach darmowe miejsca na wycieczkę wypracowały najaktywniejsze Hurtownie.

W tym roku odwiedziliśmy malowniczą Teneryfę, największą wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Gościliśmy w fantastycznie położonym hotelu, oferującym pełen relaks w jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Wyspach Kanaryjskich, leżącym tylko parę kroków od egzotycznej Playa de la Arena, której grafitowy piasek pięknie błyszczy w słońcu. Tuz po prawej rozciągał się widok na ogromne klify Los Gigantem, skalistego masywu Teno, spadające pionowo do oceanu, z wysokości 800 metrów.

Jeden d ni wyprawy spędziliśmy w parku zoobotanicznym Loro Pargue, będącym ostoją wielu zagrożonych wyginięciem gatunków. Zajmując powierzchnię 33 hektarów stał się domem dla ponad 300 gatunków zwierząt. Znajduje się tu największe i najnowocześniejsze akwarium na świecie „OrcaOcean”, oprócz pokazów tresury orek odbywają się pokazy tresury delfinów, papug i lwów morskich. Poza tym w parku znajdują się tysiące ptaków, także żółwie, aligatory, małpy, goryle, tygrysy i pingwinarium - 3 900 m 2 - "Planeta Pingwinów".

Innego dnia wybraliśmy się na najwyższy szczyt Hiszpanii Pico del Teide, o wysokości 3718 m n.p.m. otoczony narodowym parkiem krajobrazowym o zadziwiającym księżycowym krajobrazie. W parku wpisanym na listę UNESCO, jest ponad 20 pieszych szlaków turystycznych, z których podziwiać można niesamowite kształty skał, jałowe pustkowia i specyficzną roślinność tego miejsca.

W środę 12.10.2016, podczas konferencji kończącej wyjazd, jak co roku, rozdane zostały dla najlepszych Udziałowców autorskie nagrody SBS: „Kwiat z Pszczołą”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie!